East West Meet – Farsi

اى مردم ما شما را از مرد و زن آفريديم و شما را ملت ملت و قبيله قبيله گردانيديم تا يكديگر را بشناسید.(قرآن: سوره 49 آیه 13)

از شما دعوت می شود تا با کسی در طرف دیگر جهان تقسیم شده به شرق و غرب مرتبط شوید.

Garland” “علاوه بر نشریه ای جهت انتشار نوشته های اندیشمندانه، عرصه ای برای فعالیت موثر کسانی است که از گفتگو های فرهنگی حمایت میکنند.

پروژه “ملاقات بین شرق و غرب” (East West Meet)، به دلیل مناسبتهای اخیر پایه ریزی شده است. ما در حال ورود به دوره ای از افزایش تنشها بین شرق و غرب هستیم. سیاست مداران پوپولیستی (عوام فریب) فکر میکنند که با ملامت کردن اقلیت ها میتوانند حمایت اکثریت را کسب کنند. البته به طور قطع, اکثریت مردم به اهمیت مدارا و احترام متقابل یقین دارند و می پذیرند که راههای مختلفی در جهان به حقیقت هستی ختم میشود. اما در حال حاضر مدارا در صحنه سیاست بسیار دشوار به نظر می آید. در پروژه “ملاقات بین شرق و غرب” فرصتی برای افراد ایجاد میشود تا در یک رابطه نفر به نفر مسئولیت بر عهده بگیرند. چگونه امکان پذیر است؟ شما مشخصات خود را در فرمی وارد میکنید, سپس با فرد دیگری در سمت دیگر جهان که با شما علایق مشترکی دارد تطبیق داده میشوید. شما یک ایمیل دریافت میکنید که حاوی نام و آدرس ایمیل شریک شماست.

تکلیف این است که تعهد کنیم تا روح مدارا در کنار اقلیت های مذهبی کشورمان را گسترش دهیم و به اشتراک بگذاریم. دستورالعمل ساده ای در مورد چگونگی انجام این کار در اختیار شما قرار داده خواهد شد. بسته به منافع مشترک، راههای مختلفی برای پیشبرد بیشتر این پروژه وجود خواهد داشت. اگر شما حساب اینستاگرام دارید شما را تشویق میکنیم که تصویری را با هم مبادله کرده و آنرا در اینستاگرام شخصی خود با هشتگ #eastwestmeet به اشتراک بگذارید. به طور طبیعی در ارتباط با یک فرد ناشناس مقداری تردید وجود دارد. در عصر ارتباطات نامه نگاری، بعضی افراد “دوستان نوشتاری” بسیار دورتر از جغرافیای خود داشتند. چنین ارتباطی نیازمند عنصری به نام “اطمینان” است که در زمانه حاضر عنصر کمیابی است. نباید انتظار داشت که این ارتباط عمری فراتر از پروژه “ملاقات بین شرق و غرب” داشته باشد. اما در آینده اگر جنگی اتفاق بیفتد که کشور یکی از طرفین این ارتباط درگیر آن باشد، این دوستی بسیار کمک کننده خواهد بود.

ما متعهد میشویم و به شما اطمینان می دهیم که مشخصات شخصی شما خارج از این پروژه در جایی منتشر نخواهد شد. در عین حال که پروژه “ملاقات بین شرق و غرب” سعی میکند که از نظر سیاسی کاملا بی طرف باشد، درک میکنیم که ممکن است عده ای  نگران نظارت سیاسی باشند و احساس نا امنی کنند.

ما میتوانیم تلوزیون را که رهبران سیاسی در حال انتشار نفرت را منعکس میکند لعنت کنیم. اما این کار هیچ تغییر و تاثیر مثبتی ایجاد نمی کند. پروژه ملاقات بین شرق و غرب به این جهت طراحی شده است تا روی تک تک افراد تغییرات مثبت ایجاد کند.

جهت دسترسی به فرم شرکت در پروژه ملاقات بین شرق و غرب روی کلمه here در متن انگلیسی کلیک کنید. جهت مطالعه داستان شکل گیری این پروژه روی کلمه Hope’s Arrow در متن کلیک کنید.

In English.